band

 • MARIKA // VOC

  Marta Kosakowska z Łomży
  Polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu. Karierę zaczynała w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, z którym wydała pionierską polskojęzyczną płytę na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims) Mówisz i Masz 2004. Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010, singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały. Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Od 4 lat prowadzi własne radiowe show – najpierw w Radio Euro ‘Nie tylko reggae’, od 2009 w Radio Roxy: ‘Towary Kolonialne’. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Sama pisze teksty i melodie. Jako jedna z niewielu Polek potrafi podawać mocno tekst w formie ‘nawijki’. Jej Siła Ognia niejedną osobę wyciągnęła za uszy do góry z rożnych smutków, jej Moje serce stało się wyznaniem miłosnym nuconym przez zakochanych,udowadniając, że o miłości, o której napisano niezliczoną ilość durnych piosenek, wciąż można śpiewać niebanalnie. Pani Naczelnik Spokoarmii.

 • JURAND // DRUMS

  Jerzy Markuszewski z Warszawy
  “Muzyką wyrażam siebie i miłość, którą chcę roztaczać na świecie. Muzyka jest moją misją, a moim zadaniem jako perkusisty jest dawanie pulsu, oparcia i inspiracji, ludziom na scenie oraz pod sceną. Jestem spokojnym człowiekiem i ma to wpływ na moje granie, ale nie znaczy, że nie potrafię być ostrym zawodnikiem. Nie ograniczam się stylami, czerpię z każdego ze świadomością i szacunkiem dla historii. Chcę pozostawić po sobie dźwięki i przekaz, z których będą mogły czerpać kolejne pokolenia.”
  Grę studiował pod okiem pedagogów Wydziału Jazzu PSM im. F.Chopina, PSM im.J.Elsnera, PSMR im.K.Komedy w Warszawie oraz The Drummers Collective w Nowym Jorku. Grał między innymi z artystami: Pinnawela, Ania Dąbrowska, Ritmodelia, Sidney Polak, Vavamuffin, Dziewczyny, Dorota Miśkiewicz, Hanna Banaszak. Współpracował także z Teatrem Współczesnym i Syrena w Warszawie.
  Z Mariką gra od 2009 roku.

 • CZIKITA // PERCUSSION

  Bartosz Krajewski też z Warszawy
  Gra i uczy grać na perkusjonaliach, kongach, bongosach i całym tym bufecie. Członek ‘James Ashen’ i Stowarzyszenia Kultury Młodzieżowej ‘SPOKO DZIECIAK’.Grał i nagrywał m.in z takimi artystami: Pablopavo, Tede, Numer Raz, Tetris,Święty. Związany z warszawskim studiem ‘Lubię Wąchać Winyl’.
  Z Mariką gra od 2007 roku.

 • MIKELANGELO // BAS

  Michał Przybyła z Warszawy
  Ukończył Warszawski Wydział Jazzu (PSM im.F.Chopina). Współpracował i wpółpracuje m.in. z Magdą Navarete, Michałem Rudasiem, Moniką Urlik, Atomami, Hot Rotem, Piotrem Bukatykiem. Fascynuje go muzyka w ogóle i swoich upodobań nie zamyka w jednym stylu.
  Z Mariką gra od maja 2010 r.

 • PATISON // PIANO

  Patryk Kraśniewski z Szamotuł
  pianista,kompozytor,aranżer
  Skończył Szkołę Muzyczną II st. w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego Piotra Kałużnego z wyróżnieniem z fortepianu i aranżacji jazzowej. Potem studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku (fortepian,kompozycja i aranżacja jazzowa) w klasie Włodzimierza Nahornego i Leszka Kułakowskiego, którą zamienił na Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu jazzowego. Dostał parę nagród, np. takie: Nagroda Specjalna za najlepszą interpretację utworu na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Paryżu -2000r, potem w 2002 roku – III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Neapolu, no i III miejsce na Międzynarodowym Konkursie “Jazz Juniors” (duet Jazz w Dredach), a także II nagroda oraz nagroda publiczności na Poznańskim Konkursie Kompozytorskim za wykonanie utworu w którym brało udział 85 muzyków – orkiestra, chór, oraz zespół metalowy Depilator! Gra(ł) w zespołach Jazz w Dredach, Fusion Friends, Presidents of Soul.
  Z Mariką gra od września 2010 r.

 • UFO // GITARA

  Krzysztof Nowicki z Przedborza
  Gitarzysta basowy, gitarzysta, kompozytor. Muzyka to dla niego nie tylko pasja, to sposób spędzania każdego dnia, godziny, minuty. Współpracował m.in. z Patrycją Kosiarkiewicz, Jurkiem Filarem, Michałem Rudasiem, szwajcarskim kompozytorem Benem Jeger.
  Z Mariką gra od czerwca 2011 r.

 • BRZOZILLA // PIANO

  Tomasz “Brzoza” Brzozowski z Białegostoku
  Klawiszowiec / muzyk sesyjny młodego pokolenia.
  Na stałe współpracuje z Mariką oraz White Tie Orchestra. Grał/nagrywał m.in. dla: Tede, Bracia i Siostry, Marek Raduli, Piotr Lewańczyk, Adam Tkaczyk, Boogie Romanowski, Krzysztof Majda.
  Z Mariką gra od października 2010 r.

 • BAJZEL // STAGE MANAGER

  Mateusz Budny z Gorzowa Wielkopolskiego
  Najlepszy z najlepszych…
  R.I.P.